Jak przykleić folię carbon?
Rynek folii samochodowych pozostawia niemałe pole do popisu dla osób, które chcą w prosty sposób odmienić wygląd auta lub też zabezpieczyć lakier przed typowymi dla eksploatacji zniszczeniom. Oprócz folii, które zmieniają kolor samochodu lub tych bezbarwnych oraz służących celom reklamowym, popularnością cieszy się folia carbon. Jak okleić maskę samochodu folią carbon tak, by uzyskać pożądany efekt i czy w ogóle warto w nią inwestować?
Kiedy przykleić folię carbon?
Grad uderzający o karoserię samochodu czy odbijające się podczas jazdy kamyczki mają znaczny wpływ na wygląd lakieru samochodowego. Tego typu czynniki powodują odpryski, dlatego zabezpieczenie przed zniszczeniami to podstawowa funkcja folii carbonowej. Niemniej jednak, jej zwolennicy cenią również ten produkt, gdyż pozwala w tani i szybki sposób ukryć już powstałe zadrapania czy wady lakieru. Dodatkowo dzięki folii carbonowej można uzyskać korzystny efekt wizualny.
Oklejanie karoserii
Podobnie jak w przypadku selekcji folii, tak samo w kwestii sposobu naklejenia, mamy możliwość wyboru. Możesz przykleić produkt samodzielnie lub zlecić to zadanie specjalistom. Warto zaznaczyć, że przyklejanie folii carbon wymaga precyzji oraz skupienia.
Bez względu na to, czy jest to folia carbon 3m, 2m lub 4m – proces oklejania wygląda identycznie. Doskonałej jakości folię zakupisz w sklepie internetowym Motos .
Folia carbon - jak przykleić?
Przyklejanie folii carbon należy rozpocząć od kompleksowego przygotowania pojazdu do tego procesu. Za pomocą myjki wysokociśnieniowej oraz gąbki dokładnie umyj karoserię samochodu. Pozostawione zabrudzenie może uniemożliwić naklejenie folii lub spowoduje jej odklejanie. miejsce. W następnym kroku auto należy odtłuścić w miejscach, w których ma się znaleźć materiał. W tym przypadku możesz skorzystać z gotowych preparatów, które nie uszkodzą lakieru. Najistotniejsze jest naklejanie folii. W zależności od tego, czy masz do czynienia z folią podstawową, czy też wylewaną, zastosuj odpowiednią metodę pracy. W przypadku pierwszej należy nakleić folię na mokre elementy karoserii, a następnie ją wygładzić. Nieco trwalsza folia wylewana wymaga nałożenia jej na lakier i użycia opalarki, która pozwoli na precyzyjne dopasowanie folii. Ostatni etap naklejania to wygładzenie powierzchni za pomocą tzw. rakli, która pozwoli zlikwidować powstałe drobne nierówności i pęcherzyki powietrza.
Jeśli wiesz już, jak okleić maskę samochodu folią carbon, to czas, byś spróbował własnych sił!