Dywaniki gumowe do samochodu - jakie wybrać?

Najpopularniejsze rodzaje dywaników samochodowych, które najczęściej można zobaczyć w autach, to dywaniki gumowe. Są one niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne, a dodatkowo dobrze się prezentują. Jakie dywaniki gumowe do samochodu wybrać i czym się kierować?

Jakie dywaniki gumowe do samochodu?

Trzeba zacząć od tego, że dywaniki gumowe są rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdza się o każdej porze roku, ale pełnię swoich możliwości pokazuje zimą, gdy kierowca, wracając z przechadzki po zaśnieżonych i zabłoconych chodnikach czy drogach, wchodzi do samochodu. Gumowy dywanik nie nasiąknie wodą. Każdy dobry egzemplarz tego rodzaju produktu będzie wyposażony w krawędź o odpowiedniej wysokości (zazwyczaj są to trzy centymetry), która uniemożliwi wodzie wydostanie się poza dywanik. Dodatkowo dywanik gumowy łatwo utrzymać w czystości, ponieważ brud nie przylega do powierzchni, dlatego umycie produktu nie stanowi żadnego problemu.

Trzeba jednak pamiętać, by przy wybieraniu gumowych dywaników odpowiednio dopasować je do modelu auta, które użytkujesz. Nie ma nic gorszego niż przesuwający się pod stopami dywanik. Odpowiednie dopasowanie produktu eliminuje ten problem, warto więc dobierać dywaniki przeznaczone do określonego modelu samochodu. Oczywiście można również wykorzystać specjalne stopery czy haczyki, których zadaniem będzie utrzymywanie dywanika w miejscu, ale to rozwiązanie wiąże się z dodatkowym kosztem.

Czy warto kupić gumowy dywanik do samochodu?

regularnie wyjmować i wylewać z nich wodę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie chcesz przecież, by nadmiar wody zbierał się w nich za każdym razem, gdy będziesz wyruszać w trasę. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że dywaniki samochodowe będą w dobrym stanie, dzięki czemu spełnią swoją funkcję. Ponadto gumowe dywaniki odseparują elektronikę od wilgoci, przez co unikniesz usterek oraz awarii.

Nie zapominaj również o bagażniku. Jeśli przewozisz w nim różne oleje lub smary, to dywaniki zapewnią odpowiednią izolację od podłoża. Gdy dobierzesz odpowiedni model i materiał, dywanik sprawdzi się znakomicie – możesz umieścić go pod stopami lub w bagażniku. Doskonałej jakości dywaniki gumowe możesz kupić w sklepie internetowym Motos.